قدیمی ترین کاندوم جهان

در 19 خرداد 1399 ،

این تصویر، عکس قدیمی ترین کاندوم جهان می باشد. در واقع قدیمی‌ترین کاندوم پیدا شده سالم در دنیاست و کاملا دست‌نخورده و آکبنده و سال 2006 تو “موزه تاریخ فرهنگی رابطه جنسی” در شهر Tyrolean اتریش به نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه همچنین شامل یک کاندوم از سال 1813 بود که از روده خوک ساخته و طراحی شده بود و برعکس کاندوم‌های فعلی، قابل شستشو و چندبار مصرف می باشد.

کاندوم مذکور که قدیمی ترین کاندوم زنده مانده در جهان به سال 1640 تعلق دارد.

نکته جالب اینکه همراه این کاندوم یک کتابچه راهنمای کاربر نوشته شده به زبان لاتین بود که به کاربر توصیه می کرد تا قبل از رابطه جنسی با روسپی‌ها، کاندوم را تو یک کاسه شیر گرم غوطه‌ور کنند تا به بیماری‌های مقاربتی دچار نشوند!

کتابچه قدیمی ترین کاندوم جهان

غوطه‌ور کردن کاندوم تو شیر گرم شاید به نظر عجیب بیاد، ولی از توصیه مصریان باستان خیلی بهتر بود. چون اون‌ها از مدفوع تمساح به عنوان عامل ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کردن.

تاریخچه کاندوم خیلی قدیمی نیست، تو مصر، یونان و روم که مردم اهل زادوولد فراوان نبودن، پیشگیری از بارداری پدیده مرسومی بوده.
ولی شواهد خیلی زیادی مبنی بر این‌که تو این جوامع از کاندوم‌های فعلی استفاده می‌شده یا نه در دسترس نیست و کنترل بارداری جزء وظایف و مسئولیت‌های زنان به حساب می‌اومده، بنابراین کاندوم‌های زنونه که داخل مهبل جاسازی می‌شده جایگزین کاندوم‌های مردونه بوده.

مصریان باستان از مخلوطی از برگهای عسل و اقاقیا استفاده می کردند ، که در داخل مهبل قرار میدادن تا اسپرم را مسدود کنند ، در حالی که رومی ها از روغن زیتون و هیدرو سروزیت شیمیایی (chemical hydrocerussite) بسیار سمی – که به عنوان سرب سفید شناخته می شود – طرفداری می کردند که ممکن است توضیح دهد که چرا بسیاری از آنها خیلی کاملاً در ذهن لعنتی بودند. یونانیان گیاهی به نام سیلفیم (Silphion) را ترجیح می دادند که دانشمندان معتقدند حاوی ماده شیمیایی است که به عنوان یک ماده موثر در سقط جنین عمل می کند. ما هرگز مطمئناً نمی دانیم ، زیرا یونانی های شاخی این گیاه را برای انقراض برداشت کرده اند.

مردها هم برای پیشگیری از بارداری از دو روش «بیرون کشیدن هنگام انزال» یا «سکس مقعدی موقع انزال» استفاده می‌کردن.

برگردیم به تاریخچه کاندوم‌های جدید. «گابریل فالوپیو» اولین کسیه که تو قرن 16 میلادی در مورد کاندوم و تاثیرش در پیشگیری از ابتلا به بیماری سیفلیس نوشت.

کاندوم‌های قرن 16 یه سری غلاف‌های ساخته شده از کتان بودن که قبل از مصرف باید مثل آلو تو یه سری محلول شیمیایی اون‌ها رو می‌خیسوندی و بعد خشک می‌کردی تا قابل استفاده باشن.گابریل فالوپیو

«گابریل فالوپیو» یک کشیش، آناتومی‌شناس و پزشک خبره قرن 16 بود که لوله داخل رحم خانوم‌ها به افتخار ایشان به لوله‌های فالوپ نام‌گذاری شد.

گابریل فالوپیو کاندوم‌های ابداعیش رو روی هزاروصد مرد آزمایش کرد و هیچ‌کدوم از اون مردها به بیماری‌ سیفلیس مبتلا نشدن.

گزارش هایی در مورد استفاده از کاندوم در آسیا قبل از قرن پانزدهم وجود دارد ، به نظر می رسد کاندوم های بلوطی شکل – یعنی کاندوم هایی که فقط سر آلت را پوشانده است – توسط افراد ثروتمند مورد استفاده قرار گرفته است. قبل از هر چیزی، در نظر بگیرید که این کاندوم ها از چه چیزی ساخته شده اند: در چین ، کاغذ ابریشمی روغنی ماده مورد نظر بود ، در حالی که تصور می رود که ژاپنی ها پوسته لاستیکی را مورد علاقه خود قرار داده اند.


ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
کد تخفیف ۵%
پوچ
دفعه ديگه .
تقریبا!
کد تخفیف ۱۰%
آخ آخ آخ.
پوچ
امروز خوش شانس نبودی
تقریبا!
کد تخفیف ۲۰٪
پوچ
کد تخفیف ارسال رایگان
شما هم می توانید برنده شوید!

گردونه شانس مود ۶۹ رو بچرخون تا برنده بشی!

شرایط و قوانین:

  • هر ایمیل یکبار قابل استفاده است.
  • می توانید به دفعات نامحدود گردونه را بچرخانید.