کاندوم زنانه چقدر موثر است؟

در 31 اردیبهشت 1399 ،

کاندوم زنانه یا همان کاندوم داخلی (AKA female condoms) در پیش‌گیری از بارداری و بیماری های عفونی (STDs) بسیار عالی است. اگر دستورالعمل ها را رعایت کنید و هر بار که از رابطه جنسی واژینال یا مقعد دارید ، از آنها استفاده کنید ، احتمال بارداری ، یا گرفتن و یا ابتلا به بیماری عفونی بسیار کم است.

استفاده از کاندوم زنانه در پیش‌گیری از بارداری چقدر موثر است؟

اگر از آن‌ها در هر زمانی که رابطه جنسی دارید، استفاده کنید، میزان اثر کاندوم زنانه 95 درصد است. اما آمار دقیق نیست، بنابراین در زندگی واقعی آن‌ها حدود 79% موثر هستند. یعنی حدود ۲۱ نفر از ۱۰۰ نفر که از کاندوم داخلی استفاده می کنند به عنوان اصلی ترین روش کنترل تولد ، هر ساله باردار می شوند.

به دنبال شکلی موثرتر از کنترل تولد باشید؟ آی یودی (IUD) و ایمپلنت را بررسی کنید، در آینده مطالب جامعی آماده و درج میکنیم.

تاثیر کاندوم زنانه

چگونه می‌توانم کاندوم زنانه را موثرتر کنم؟

بهترین راه برای انجام کار کاندوم زنانه، استفاده صحیح از آن‌ها در هر زمانی است که واژینال یا مقعدی استفاده می‌کنید. این به معنای پوشیدن آن تمام مدت از ابتدا تا پایان است. دقت کنید که استفاده از کاندوم در مهبل یا مقعد به روش درست قبل از هرگونه تماس دستگاه تناسلی پوستی به پوست دیگر وجود داشته باشد. بیشتر در مورد نحوه استفاده صحیح از کاندوم داخلی بخوانید.

شما می توانید با استفاده از آنها به همراه روش دیگری برای كنترل تولد (مانند قرص یا IUD) كاندوم داخلی را در جلوگیری از بارداری بهتر كنید. به این ترتیب شما از STDs محافظت می‌کنید و حفاظت مضاعف از بارداری را دو برابر می‌کنید.

یک مورد که شما قطعاً نباید انجام دهید استفاده از کاندوم معمولی به همراه کاندوم زنانه است. هر نوع از کاندوم طوری طراحی می‌شود که به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد، و دوبل کردن آن به شما حفاظت اضافی نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید: طرز استفاده از کاندوم زنانه


ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
کد تخفیف ۵%
پوچ
دفعه ديگه .
تقریبا!
کد تخفیف ۱۰%
آخ آخ آخ.
پوچ
امروز خوش شانس نبودی
تقریبا!
کد تخفیف ۲۰٪
پوچ
کد تخفیف ارسال رایگان
شما هم می توانید برنده شوید!

گردونه شانس مود ۶۹ رو بچرخون تا برنده بشی!

شرایط و قوانین:

  • هر ایمیل یکبار قابل استفاده است.
  • می توانید به دفعات نامحدود گردونه را بچرخانید.