کاندوم

در 4 اردیبهشت 1399 ،

کاندوم چیست؟

کاندوم کیسه های نازک و کششی هستند که هنگام رابطه جنسی روی آلت تناسلی خود استفاده می کنید و آلت خود را می پوشانید. کاندوم ها هم از بارداری و هم از STDs محافظت بسیار زیادی می کنند. آنها به راحتی قابل استفاده هستند و به راحتی قابل خرید می باشد.

کاندوم چیست و چگونه کار می‌کند؟

کاندوم ها عبارتند از :  کیسه های کوچک و نازکی هستند که از لاتکس (لاستیک) ، پلاستیک (پلی اورتان ، نیتریل یا پلی یازوپران) یا Lambskin (لامبسکین: کاندوم طبیعی) ساخته شده اند ، که آلت تناسلی شما را در زمان رابطه جنسی می پوشانند و مایع منی را جمع آوری می کنند. کاندوم از ورود اسپرم به مهبل جلوگیری می کند ، بنابراین اسپرم نمی تواند با یک تخم ملاقات کند و باعث بارداری شود.

کاندوم همچنین با پوشاندن آلت تناسلی از STD جلوگیری می کند ، که از تماس با مایع منی و واژن جلوگیری می کند و تماس پوستی به پوست را که می تواند عفونت های مقاربتی را گسترش دهد ، محدود می کند.

بعضی کاندوم در برابر STDs محافظت نمی‌کند. تنها لاتکس و کاندوم پلاستیکی این کار را میکنند.

کاندوم Lambskin (همچنین به کاندوم طبیعی نیز معروف است) نوعی کاندوم مردانه است. آنها از غشای روده یك بره ساخته می شوند ، بنابراین این كاندوم ها واقعاً یك محصول طبیعی حیوانات هستند. کاندوم Lambskin قدیمی ترین نوع کاندوم است.

کاندوم چیست؟

کاندوم چیست؟

آیا استفاده از کاندوم به محافظت در برابر STDs کمک می‌کند؟

بله! استفاده از کاندوم در هر بار که رابطه دهانی، مقعدی یا واژینال جنسی دارید، بهترین راه برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت مقاربتی است. کاندوم ها با جلوگیری از تماس با مایعات بدن (مانند منی و مایعات واژینال)که می‌توانند باعث عفونت‌ شوند، از شما و شرکای شما در برابر STDs محافظت می‌کند. و از آنجا که کاندوم آلت تناسلی شما را پوشانده است ، آنها در برابر برخی از بیماریهای مزمن STD مانند تبخال و زگیل دستگاه تناسلی که از طریق تماس پوست به پوست پخش می شوند ، محافظت می کنند (اما با این موارد تا حدودی کمتر موثر هستند زیرا تمام پوست شما را نمی پوشاند).

بیشتر بخوانید: کاندوم زنانه چیست؟

نکته : اگر یک کاندوم را از یک طرف برش دهید ، می توانید آن را باز کنید و آن را برای رابطه جنسی دهانی ایمن تر از آن قرار دهید. کاندوم برای همه مفید است!

Condoms تنها یک نوع کنترل بارداری هستند که به محافظت در برابر STDs کمک می‌کنند. بنابراین حتی اگر از شکل دیگری از کنترل تولد استفاده می‌کنید (مانند قرص)، ایده خوبی است که از کاندوم استفاده کنید تا از گسترش عفونت مقاربتی جلوگیری شود.

به خاطر داشته باشید که کاندوم های ساخته شده از بره پوست (lambskin) یا سایر غشاهای حیوانی از STDs محافظت نمی کنند. آنها فقط از بارداری جلوگیری می کنند. فقط کاندوم های مصنوعی (لاتکس یا پلاستیک) از گسترش بیماری های عفونی جلوگیری می‌کند.


ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
کد تخفیف ۵%
پوچ
دفعه ديگه .
تقریبا!
کد تخفیف ۱۰%
آخ آخ آخ.
پوچ
امروز خوش شانس نبودی
تقریبا!
کد تخفیف ۲۰٪
پوچ
کد تخفیف ارسال رایگان
شما هم می توانید برنده شوید!

گردونه شانس مود ۶۹ رو بچرخون تا برنده بشی!

شرایط و قوانین:

  • هر ایمیل یکبار قابل استفاده است.
  • می توانید به دفعات نامحدود گردونه را بچرخانید.